AKCE V OKOLÍ

Bruslařský klub - nábor

Bruslařský klub - nábor


Moštování a pálení ovoce

Pálenice Hvozdec nabízí:

Moštování ovoce
- od  31.8.2020
- cena 5 Kč / kg
- provozní doba : pondělí a středa  9-17 hod, pátek  9-15 hod

Pálení ovoce
- příjem ovoce na pálení : pondělí a středa 9-18 hod, pátek 9-16 hod
- cena za zpracování ovoce  1 Kč / kg
- cena destilátu (50%)  190 Kč / litr

Kontaktní telefony : 602811607  606719233 


 


Naučná stezka Olšina

Naučná stezka okolo rybníku Olšina 

Naučná stezka okolo rybníku Olšina Vás provede jedinečnou Šumavskou přírodou a cestou se dozvíte zajímavé informace o místní přírodě a historii.
Celková délka trasy         7 322 metrů
Orientační čas zdolání    1 hod. 20 min.

Podnět ke vzniku této stezky padl již dávno, teprve s otevřením Boletického vojenského újezdu veřejnosti však mohla být tato myšlenka rozpracována. Na okruh se dostaneme z nástupních míst, která byla umístěna poblíž stávající dopravní infrastruktury. Hlavním nástupním bodem je tak místo u plánovaného infocentra v rámci areálu VLS, kde také návštěvníci mohou zaparkovat svá auta a získat potřebné informace. Je zde také restaurace a možnost ubytování. Dalším doporučeným bodem pro nástup na stezku je na hráz rybníka u vlakové zastávky, kde taktéž můžeme zaparkovat. Návštěvníci stezky mohou přijet autem, lépe však vlakem, nebo pěšky po stávající turistické trase. Okruh je veřejně přístupný a část mohou navštívit i lidé s omezenou schopností pohybu.

více na informací zde 


Hvězdárna a planetárium České Budějovice

Hvězdárna a planetárium České Budějovice

https://www.hvezdarnacb.cz/cz/kalendar-akci

 

 


Lovecký zámek Ohrada - Hluboká n. Vlt.

1.Výstava Losi – návrat velikánů , 1.7. – 31.10.2020

Výstava na loveckém zámku provede návštěvníky  celou historií losího druhu, od prvních losích předků až po současný návrat losů do české krajiny. Jelení giganty si veřejnost může prohlédnout pěkně zblízka – ústředním bodem expozice je losí rodinka – losice, los a losíče, celá losí kostra či zajímavá fosilní lebka s parožím vyhynulého jelena Megalocera, který je nazýván „irským losem“ a mohl se pochlubit největším parožím všech dob.

Návštěvníci se dozví, jak losi žijí, co dělá losa losem, losí nej i to, že se stali inspirací pro mnohá umělecká díla, některá stejně impozantní, jako jsou oni sami.

2.Karlovarské hudební divadlo Divadlo Dětí Karlovy Vary připravilo pro děti na nádvoří zámku pohádku Jak Lesíčkovi uletěly včelky do Bavorského lesa ve  termínech 22. - 26. července 2020 vždy od 13.00 a 15.00 hodin

3.Výsava Lidé v lesa -  představí divákovi na dobových fotografiích jak samotnou práci v lese, která je velmi rozmanitá, ale zároveň  náročná, tak i pobyt v lese při volnočasových aktivitách. Kromě fotografií budou moci návštěvníci muzea shlédnout i unikátní sbírkový předmět motorový odvětvovač RINCO a projít si jeho historii.

 

Národní zemědělské muzeum, s. p. o.
lovecký zámek Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
o-lesickovi.png 5332.2 Kb
plakat-lide-v-lese.jpg 1771 Kb
plakat-maly-losi.jpg 560.4 Kb