AKCE V OKOLÍ

Lovecký zámek Ohrada - Hluboká n. Vlt.

1.Výstava Losi – návrat velikánů , 1.7. – 31.10.2020

Výstava na loveckém zámku provede návštěvníky  celou historií losího druhu, od prvních losích předků až po současný návrat losů do české krajiny. Jelení giganty si veřejnost může prohlédnout pěkně zblízka – ústředním bodem expozice je losí rodinka – losice, los a losíče, celá losí kostra či zajímavá fosilní lebka s parožím vyhynulého jelena Megalocera, který je nazýván „irským losem“ a mohl se pochlubit největším parožím všech dob.

Návštěvníci se dozví, jak losi žijí, co dělá losa losem, losí nej i to, že se stali inspirací pro mnohá umělecká díla, některá stejně impozantní, jako jsou oni sami.

2.Karlovarské hudební divadlo Divadlo Dětí Karlovy Vary připravilo pro děti na nádvoří zámku pohádku Jak Lesíčkovi uletěly včelky do Bavorského lesa ve  termínech 22. - 26. července 2020 vždy od 13.00 a 15.00 hodin

3.Výsava Lidé v lesa -  představí divákovi na dobových fotografiích jak samotnou práci v lese, která je velmi rozmanitá, ale zároveň  náročná, tak i pobyt v lese při volnočasových aktivitách. Kromě fotografií budou moci návštěvníci muzea shlédnout i unikátní sbírkový předmět motorový odvětvovač RINCO a projít si jeho historii.

 

Národní zemědělské muzeum, s. p. o.
lovecký zámek Ohrada - Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
o-lesickovi.png 5332.2 Kb
plakat-lide-v-lese.jpg 1771 Kb
plakat-maly-losi.jpg 560.4 Kb