Akce

Letní kino 27.6. 2021

SEZNAM FILMŮ PRO VÝBĚR - ANKETA

Piště svůj výběr (se jménem a adresou) na mail obecni.urad@hlincovahora.cz nebo vyplňte anketní lístek z Hlincohorských novin a vhoďte do schránky na obecním úřadu.
Termín ukončení ankety : 14.6.2021

 

1. BÁBOVKY

Komedie/drama, ČR, 2020, 97 min

Režie: Rudolf Havlík

Hrají: Ondřej Vetchý, Lenka Vlasáková, Jana Plodková, Marek Taclík, Barbora Poláková, Táňa Pauhofová, Rostislav Novák ml., Jiří Langmajer, Denisa Biskupová, Brigita Cmuntová

Přístupnost: nevhodné pro děti do 12 let

Film Bábovky natočený podle bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové vypráví o tom, že všichni jsme propojení a díky tomu i malé věci dokážou někdy otřást světem. Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás.

 

2. PŘES PRSTY

Komedie, ČR, 2019, 101 min

Režie: Petr Kolečko

Hrají: Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Denisa Nesvačilová, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař

Přístupnost: do 12 let nevhodný

Komedie Petra Kolečka o lásce pod volejbalovou sítí a hlavně o tom, že člověk sice udělá hodně chyb, ale přesto vždycky přijde od života nová šance. Příběh se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda a Pavla jsou parťačky, které beach volejbalu obětují všechno. Tedy skoro všechno. Pavle tak trochu začínají tikat biologické hodiny a s přítelem chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ale nakonec zamotá svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí.

 

3. NEVIDITELNÝ

Thriller, USA, 2020, 124 min

Režie: Leigh Whannell

Hrají: Elisabeth Moss, Oliver Jackson Cohen, Aldis Hodge

Přístupnost: mládeži do 15 let nepřístupný

 „Už mě nikdy neuvidíš. A bude tě to bolet.“ Zlověstný vzkaz by se dal interpretovat různě. Jenže ten pravý význam je děsivý a nepředstavitelný. Když Cecilia pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle bohatého vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od právníka dozví, že její expartner odchod neunesl a spáchal sebevraždu, konečně se může svobodně nadechnout. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit? Buď se zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo.

 

4. YESTERDAY

Komedie / hudební, USA, UK, 2019, 116 min

Režie: Danny Boyle

Hrají: Himesh Patel, Lily James, Ed Sheeran, James Corden

Přístupnost: pro všechny

Ještě včera všichni znali Beatles. Dneska si ale jejich písničky v důsledku záhadného globálního zatmění pamatuje jediný člověk, velmi neúspěšný písničkář Jack. Toho by měl využít. A ono to funguje! Dokonce tak dobře, že i slavný Ed Sheeran, který vezme Jacka jako předskokana na své turné, uzná, že ten klučina odnikud je mnohem talentovanější než on. Oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce.

 

5. BÍDNÍCI

Muzikál, USA/Velká Británie, 2012, 157 min

Režie: Tom Hooper

Hrají: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Eddie Redmayne, Amanda Seyfried, Sacha Baron Cohen

Přístupnost: do 12 let nevhodný

Bídníci jsou největší muzikálový fenomén současnosti. Jeho filmové zpracování, oceněné třemi Oscary, režíroval Tom Hooper, oscarový tvůrce Královy řeči. Ten obsadil výjimečné herce, kdy v hlavních rolích zářili Hugh Jackman, Russell Crowe a Anne Hathaway, která za svůj výkon získala právě jednoho z Oscarů.

 

6. MAMMA MIA!

Muzikál, USA, 2008, 108 min

Režie: Phyllida Lloyd

Hrají: Meryl Streep, Pierce Brosnan, Amanda Seyfried

Přístupnost: pro všechny

Sophie žije s mírně šílenou matkou Donnou na řeckém ostrůvku, kde vedou hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si dělá ryze praktické starosti, Sophie řeší jediný problém - kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci. Podnikavá dívka nelení a všechny tři na svatbu pozve. Příběh křišťálově čistý jako voda v každé lepší řecké zátoce dějově posouvají dopředu písničky od skupiny ABBA neodolatelně nazpívané hvězdami filmu.

 

7. TEORIE TYGRA

Tragikomedie, ČR, 2016, 101 min

Režie: Radek Bajgar

Hrají: Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Táňa Vilhelmová, Pavla Beretová, Jiří Havelka, Jakub Kohák

Přístupnost: pro všechny

Jan už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička totiž nerespektovala žádné jeho přání, v dobré víře, že ona sama lépe než on ví, co je pro něj dobré. Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena se totiž také řídí přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Jednoho dne jej napadne způsob, jak získat zpět vládu nad svým životem. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny.

 

8. DÁNSKÁ DÍVKA

psychologický thriller, Austrálie/USA, 2015, 107 min

Režie: Tom Hooper

Hrají: Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Ben Whishaw

Přístupnost: do 12 let nevhodný

Einar Wegener patří k nejlepším dánským malířům své doby, jeho žena Gerda mu přitom poskytuje maximální podporu a přitom se sama snaží prorazit jako portrétistka. Vše začne banální příhodou. Gerdě nedorazí figurantka a Einar svolí, že bude sedět modelem oblečený do ženského kostýmu. Toto spojení s ženským elementem v Einarovi rozpoutá emocionální zmatek, s nímž se vyrovnává nejprve „nevinnou“ hrou na tajemnou dívku Lili, a později přesvědčením, že pouze jako žena dokáže být šťastný. A byl by ochoten podstoupit cokoliv, aby jeho transformace byla dokonalá.

 

9. COPAK JE TO ZA VOJÁKA

Komedie, Československo, 1987, 85 min

Režie: Petr Tuček

Hrají: Jiří Langmajer, Karel Roden, Veronika Gajerová, Vítězslav Jandák, Pavel Hejlík, Oldřich Velen, Tomáš Valík, Václav Čížkovský

V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele.

 

10. POMÁDA

Muzikál/romantický/komedie, USA, 1978, 106 min

Režie: Randal Kleiser

Hrají: John Travolta, Olivia NewtonJohn, Stockard Channing, Jeff Conaway, Barry Pearl

Přístupnost: pro všechny

Americký muzikál Pomáda vznikl podle úspěšné jevištní předlohy a jeho děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku střední školy, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži.

 

11. LÍBÁŠ JAKO BŮH

Slovensko Líbáš jako Bůh (více)

Komedie / Romantický, Česko, 2009, 116 min

Režie: Marie Poledňáková

Scénář a režie: Marie Poledňáková

Hrají: Kamila Magálová, Jiří Bartoška, Eva Holubová, Oldřich Kaiser, Nela Boudová, Roman Vojtek, Martha Issová, Filip Antonio, Jakub Grafnetr,

Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“

 

12. DOKTOR OD JEZERA HROCHŮ

Komedie, Česko, 2010, 102 min

Režie: Zdeněk Troška

Hrají: Jaroslav Šmíd, Eva Holubová, Jiří Langmajer, Tereza Bebarová, Jitka Smutná, Alžbeta Stanková, Oldřich Navrátil, Adéla Gondíková

V lehké komediální nadsázce sledujeme příběh slušného, hodného, ale do dnešního života se skoro nehodícího doktora Čeňka Dobeška. Byť svědomitým lékařem, neumí svého povolání či poslání využít ke svému prospěchu jako jiní jeho kolegové ze studií nebo ze špitálu. Spokojen se svým životem po boku hezké manželky Zuzany a i bohužel úděsné tchyně Marie Košvancové v panelákovém bytě 2+1 ochotně a v jakoukoliv dobu vyhoví prosbám všech, kteří zazvoní u jejich bytu, žádající jeho služby. Svou pokornou skromností a ochotou pobuřuje svou tchyni, která by ráda měla za zetě doktora s velkým D, tedy někoho, kdo je především uznávanou osobností, vydělávající velké peníze. A nesloužit komukoliv a zadarmo, jako to činí Čeněk.

 

 

13. POHÁDKÁŘ

Drama / Romantický / Psychologický / Krimi, Česko, 2014, 87 min

Režie: Vladimír Michálek

Předloha: Barbara Nesvadbová (kniha)

Hrají: Jiří Macháček, Eva Herzigová, Aňa Geislerová, Matěj Hádek, Anna Kameníková, Mariana Kroftová, Gabriela Míčová, Jiří Dvořák, Adam Pospíšil

V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Případ vyšetřuje kapitán Rott a domnívá se, že by to mohl být Marek Freubert, přezdívaný Mára, který má vzácnou krevní skupinu a jenž se má momentálně nacházet na služební cestě někde v cizině. Při pátrání se kapitán brzy ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama Máry/Kamila, který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami. První z nich je Karla, která se ve stávajícím manželství cítila ztracená. Když jí vstoupil do života Kamil, propukla mezi nimi vášeň, kterou nebylo možné překonat. Druhou osudovou ženou byla právnička Dana, se kterou měl dceru. Zpočátku obě ženy o sobě nevěděly, když odhalily jeho nevěru, každá se ho snažila získat sama pro sebe. Čím blíž se Rott dostává k podstatě toho, jaký Mára/Kamil byl, tím víc začíná chápat, proč tak žil. A co víc, díky němu snad sám najde klíč k vyřešení vlastního života, který se mu hroutí pod rukama.

 

 

14. PO ČEM MUŽI TOUŽÍ

Komedie, ČR, 2018, 95 min

Režie: Rudolf Havlík

Hrají: Anna Polívková, Jiří Langmajer, Matěj Hádej, Táňa Pauhofová, Jiří Havelka, Lenka Vlasáková

Přístupnost: pro všechny

Charismatický cynik Karel je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď, bývalá manželka a dcera ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka. Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou. Ráno zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany se stal ženou. Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?

 

15. NOC NA KARLŠTEJNĚ

Komedie / Muzikál / Historický, Československo, 1973, 83 min

Režie: Zdeněk Podskalský st.

Hrají: Karel Höger, Jana Brejchová, Vlastimil Brodský, Jaroslav Marvan, Miloš Kopecký, Waldemar Matuška, Slávka Budínová, Daniela Kolářová

Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších českých filmových muzikálů vypráví o císaři Karlu IV. a jeho hradu Karlštejn, na němž kvůli jeho zákazu nesměly přebývat ženy. Tento zákaz měl posloužit k tomu, aby se panovník mohl věnovat mužským záležitostem. Jedné noci byl ale porušen hned dvakrát… Na Karlštejně se tedy objeví nejen Karel IV. a dva nezvaní hosté, cyperský král Petr a bavorský vévoda Štěpán, ale také dvě ženy v mužském přestrojení. Jednou z nich je císařova manželka Eliška Pomořanská, která z lásky a ze stesku porušila zákaz, aby mohla císaře alespoň zahlédnout, tou druhou je neteř purkrabího Alena, která se vsadila s otcem, že dokáže strávit noc na hradě v mužském přestrojení… Český filmový muzikál natočil režisér Zdeněk Podskalský podle stejnojmenné divadelní hry Jaroslava Vrchlického. V hlavních rolích uvidíte Vlastimila Brodského (Karel IV.) a Janu Brejchovou (Eliška Pomořanská). Eliščina ochránce, arcibiskupa Arnošta z Pardubic, hraje Karel Höger a odvážnou a tvrdohlavou Alenu Daniela Kolářová. (Česká televize)

 

16. SLUNCE, SENO, JAHODY

Komedie, Československo, 1983, 83 min

Režie: Zdeněk Troška

Hrají: Helena Růžičková, Stanislav Tříska, Erna Červená, Veronika Kánská, Broněk Černý, Pavel Kikinčuk, Martin Šotola, Miroslav Zounar

Letní komedie Slunce, seno, jahody je úsměvným obrázkem ze života jihočeské vesnice. Zápletka se točí okolo studenta Šimona Pláničky, který do vesnice přijel na prázdninovou praxi. Chce tu v místním kravíně experimentovat na téma dojivosti krav v souvislosti s kulturou prostředí. Zpočátku o tom nechce nikdo ani slyšet, vše se ale změní, když se po vši rozkřikne, že Šimon je synem krajského funkcionáře... Lidovou komedii natočil režisér Zdeněk Troška ve své rodné vsi Hoštice u Volyně, hrají v ní herci i neherci a jako kompars vystupuje téměř celá vesnice.

 

17. SNĚŽENKY A MACHŘI

Komedie, Československo, 1982, 82 min

Režie: Karel Smyczek

Hrají: Václav Kopta, Michal Suchánek, Jan Antonín Duchoslav, Radoslav Brzobohatý, Veronika Freimanová, Eva Jeníčková, Valentina Thielová, Pavel Marek

Studenti druhého ročníku jednoho pražského gymnázia jedou na povinný lyžařský kurz. Nikoho příliš netěší, že hlavním vedoucím je přísný profesor Karda, který vzal s sebou dceru Mariku. Kromě Kardy tvoří dozor mladá učitelka Hanka, zkušená a skeptická učitelka Boženka a pohledný instruktor Vláďa. Od počátku kurz provázejí drobné konflikty. U Vikyho Cabadaje, který je vůdčí osobností třídy, najde Karda rozbitou láhev vína. Hned první večer se po večerce kluci vydají na dívčí pokoj a profesor je málem přistihne. Další den začíná výcvik, ale také zápolení mezi Vikym, Radkem a Karlem o Maričinu přízeň. Té se však líbí instruktor, a tak se jejich snahy soustředí na to, jak Vláďu znemožnit. Zatímco se ho snaží vyšachovat, má Karda problémy s věčně opilým kotelníkem, který odmítá topit, protože má koks složený před chatou. Kardovu žádost, aby mu pomohli uhlí složit, kluci odmítnou. Potom se však domluví s kotelníkem, že jim za složení obstará alkohol. Když pak Karda odjede na celý den a noc mimo chatu, využijí příležitosti a benevolence učitelky Hanky a uspořádají v kotelně tajný mejdan. Karel se opije do bezvědomí, a když jej ostatní najdou ve sněhu, zavolá Radek i přes nesouhlas ostatních učitelku. Ta začne případ vyšetřovat, ale všichni předstírají, že o ničem nevěděli, a nechají v tom Radka samotného

 

18. ŽENSKÁ NA VRCHOLU

Romantický / Komedie, Česko / Slovensko, 2019, 109 min

Režie: Lenka Kny

Hrají: Anna Polívková, Boleslav Polívka, Martin Dejdar, Jana Preissová, Marek Němec, Emma Voksová, Jana Krausová, Roman Pomajbo, Marek Adamczyk

Helena je svobodná matka osmiletého syna Mikuláše a majitelka celkem úspěšné biokavárny. Blíží se Vánoce a Mikulášův biologický otec zase tvrdí, že tentokrát se už na Vánoce opravdu za synem zastaví. Doposud vždy jen sliboval a zklamaný Mikuláš měl pokažené svátky. Tentokrát však zasáhne Helenina teta Ela. Pragmatická, úspěšná majitelka kliniky krásy přesvědčí Helenu, že i když se to Heleniným rodičům, zejména její matce, nebude líbit, měla by se s Mikulášem, místo marného čekání na jeho otce, vypravit na hory a užít si to. Helena se nakonec nechá přemluvit a oba se těší jak stráví pár dní v luxusním hotelu ve Vysokých Tatrách, nechají se rozmazlovat ve wellnessu a podobně. Jen díky náhodě, nemusí hned první noc trávit na nádraží. Poslední vlak ujel a jen díky Mišovi, sympatickému a srdečnému členovi horské služby, který je odveze na skútru, se posunou dál. V hotelu však čeká Helenu a Mikuláše nepříjemné překvapení. Helena sice rezervaci udělala, ale bohužel až na další rok a hotel je plný. Ochotná recepční je zatím pošle do kostela na koncert, aby se pro ně pokusila sehnat ubytování někde jinde. To se v tomto období, kdy hotely na horách bývají obsazeny do posledního místečka, nepodaří. Farář v kostele navrhuje Heleně, aby se s Mikulášem ubytovali v horské chatě Samota, kterou obývá Mišův bratr Richard se svou malou dcerou. Jeho manželka zemřela před lety na Vánoce při výstupu na horu. Helena ráda souhlasí, ale netuší, co ji čeká. Místo luxusního hotelu a wellness centra, je ubytování na Samotě opravdu velmi skromné. Richard je pravým opakem svého bratra, nemá z hostů vůbec žádnou radost, ale když je poslal farář, neodmítne je. A tak se typicky městská žena s růžovými kufry ocitá uprostřed zimních hor a zjišťuje, že uvařit, zatopit apod. není v těchto podmínkách úplně jednoduché...

 

19. ŠPUNTI NA VODĚ

Rodinný / Komedie, Česko, 2017, 83 min

Režie: Jiří Chlumský

Hrají: Hynek Čermák, Jiří Langmajer, Pavel Liška, Anna Polívková, Tatiana Dyková, Jana Kvantiková, Filip Antonio, Antonín Holoubek

Bratři Igora (Jiří Langmajer) a David (Hynek Čermák) se rozhodnou vyrazit za rodiči na jejich zlatou svatbu spolu s bratrancem Ondrou (Pavel Liška) na kánoích po řece, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Manželky zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků.

 

20. 3BOBULE

Komedie, Česko, 2020, 101 min

Režie: Martin Kopp

Hrají: Tereza Ramba, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer, Miroslav Táborský, Branislav Deák, Lumíra Přichystalová, Radim Novák, Marian Roden, Michal Isteník

Po mnoha sklizních... Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) se stali rodiči dvojčat a majiteli vinařství. Všední starosti je však odcizily a momentálně žijí odděleně. Toto je příběh renesance jejich lásky v překrásné krajině jižní Moravy. Pro Kláru s Honzou nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní. Honza se za dramatických okolností po letech setkává s kumpánem Jirkou (Lukáš Langmajer). Ten se nadšeně hrne do návštěvy Moravy, aby pomohl se sklizní, které samozřejmě vůbec nerozumí. Zatají přitom Honzovi, že svého pubertálního syna Kubu, který cestuje s nimi, unesl, a k tomu utíká před dluhy, které stihl nasekat za dobu, co se neviděli. Honza s Klárou mají sami problémů nad hlavu. Vedle manželství řeší, jak pomoci krachujícímu vinařství a zamezit krádežím ve vinicích. Klára navíc bojuje s úklady zaměstnance Humpla a předsudky okolí, které nevěří, že coby žena může dělat kvalitní víno a překročit stín svého otce (Václav Postránecký).

 

21. ŽENY V BĚHU

Komedie, ČR, 2019, 93 min

Režie: Martin Horský

Hrají: Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová, Jenovéfa Boková, Ondřej Vetchý, Vladimír Polívka, Martin Hofmann

Přístupnost: pro všechny

Věra prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Marcela čelí průšvihům svých tří synů a jejich otec ji neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Bára touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. A Kačka sice chlapa má, ale ten má jeden háček – manželku. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu.

 

22. ŠPINDL 2

Komedie, Česko, 2019, 109 min

Režie: Radek Balaš

Hrají: Radim Fiala, Kateřina Hrachovcová, Anna Čtvrtníčková, Hana Vagnerová, Filip Blažek, Oldřich Navrátil, Jitka Sedláčková, Igor Rattaj

Silvie je úspěšná lékařka a věří, že konečně našla recept i na šťastný vztah. Renata je manželka známého spisovatele, ve svých kurzech dodává dalším ženám odvahu a sílu k lepšímu životu, ale v jejím vlastním životě jeden osudový prvek schází. Herečka a tanečnice Eliška stojí na začátku slibně rozjeté kariéry, ale komplikuje se jí vztah s přítelem – muzikantem... A chlapi z horské služby jsou vždy připraveni pomoci. Kde jinde by se všechny příběhy mohly protnout a vyřešit, než v zasněženém Špindlu?

 

23. PAŘÍŽ POČKÁ

Komedie/road movie, USA/Japonsko, 2016, 92 min

Režie: Eleanor Coppola

Hrají: Diane Lane, Alec Baldwin, Arnaud Viard, Cédric Monnet, Elise Tielrooy, Élodie Navarre

Přístupnost: pro všechny

Anne se ve svém životě ocitla na křižovatce. Dlouhá léta je vdaná za úspěšného, ale nevšímavého filmového producenta. Obrat v jejím životě nastane, když se s obchodním partnerem svého manžela vydává autem z Cannes do Paříže. Plánovaná sedmihodinová jízda se mění v dvoudenní dobrodružství plné nečekaných odboček, dobrého jídla, vína, humoru a romantiky, které Anne dodá novou energii a radost ze života.

 

24. ANDĚLÉ VŠEDNÍHO DNE

Komedie/drama, ČR, 2014, 97 min

Režie: Alice Nellis

Hrají: Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Vladimír Javorský, Eliška Křenková, Bolek Polívka, Zuzana Bydžovská, Václav Neužil, Ondřej Sokol, Klára Melíšková, Zuzana Kronerová

Přístupnost: nevhodné pro děti do 12 let

Našimi hrdiny jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty. Neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se v jejich blízkosti objevili andělé. Lidskému oku neviditelní strážci našich osudů bývají překvapeni překážkami, které sobě a jim dobrovolně stavíme do cesty. Film podle mimořádného románu Michala Viewegha Andělé všedního dne natočila režisérka Alice Nellis.

 

25. CO JSME KOMU UDĚLALI?

Komedie, Francie, 2014, 97 min

Režie: Philippe de Chauveron

Hrají: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun, Frédéric Chau, Noom Diawara, Frédérique Bel

Přístupnost: do 12 let nevhodný

Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery. Dnešní doba Verneuilovy konfrontuje s mnoha věcmi, které rozhodně nejsou podle jejich gusta, například s multikulturní a náboženskou tolerancí. Přesto se Verneuilovi skoro pokaždé přinutí tyto změny chápat. A tak museli postupně spolknout tři svatby, které rozhodně nebyly podle jejich ideálních představ. První dcera si totiž vezme muslima, druhá Žida a třetí se vdává za Číňana. Jedinou a poslední nadějí na „opravdovou“ svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která potkala spořádaného katolíka. Jenže…

 

26. MŮJ PES PITOMEC

Komedie, Francie, 2019, 106 min

Režie: Yvan Attal

Hrají: Yvan Attal, Charlotte Gainsbourg, Pascale Arbillot, Adèle Wismes, Sébastien Thiery

Přístupnost: do 12 let nevhodný

Henri, spisovatel ve středních letech, je v krizi: je ženatým otcem čtyř dětí a láska jeho ženy začíná ochabovat. Před mnoha lety dosáhl jistého spisovatelského úspěchu, ale ten již nikdy nezopakoval. A právě v době, kdy rezignovaně bilancuje se svým životem, se do jeho domu vplíží obrovský, nevychovaný a páchnoucí pes. Navzdory všem pokusům celé rodiny vyhodit ho, stane se tento pes, kterého pojmenují Pitomec, nejlepším Henriho přítelem.

 

27. NĚJAK SE TO KOMPLIKUJE

Komedie, USA, 2010, 120 min

Režie: Nancy Meyers

Hrají: Meryl Streep, Alec Baldwin, Steve Martin

Přístupnost: do 12 let nevhodný

Představte si, že se rozvedete, po deseti letech si uvědomíte, že jste definitivně odstřihli bývalého partnera, pak ho zničehonic potkáte a bác ho… Najednou pochopíte, že stará láska nerezaví, a také zjistíte, že se to nějak komplikuje. Vítejte v romantické komedii Nancy Meyers, režisérky, jejíž příběhy pocházejí až na výjimky ze skutečného života, ač je to k nevíře.

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
filmy-27062021.pdf 442 Kb