SK Hlincovka

SK Hlincovka

www.skhlincovka.cz

 

Volejbalu pomálu

V březnové a dubnové problémy okolo koronaviru  daly stopku také našemu sportu. První dny v nečinnosti, v omezení, byly snad možná pro některé naše hráčky příjemné. Ovšem jak se odvíjel čas, čím dál tím více začalo dětem scházet setkávání se a kolektivní pohyb. Po tréninku koncem dubna, mi z hloučku starších žákyň a k mému překvapení, zazněl postesk, že jim strašně schází návštěva školy. Jen jsem se nedozvěděl, zda je k tomuto závěru vede touha po vzdělání, nebo po pestrých zážitcích ze školního života.

Při první možnosti uvolnění opatření k nákaze jsme okamžitě začali v nízko početných skupinkách, za plnění hygienických nařízení trénovat. Předvojem pro další kategorie, o týden dříve, byly kadetky. Ověřili jsme si, že je možné dodržet nastavená opatření a zároveň kolektivně sportovat. Všechny soutěže, jak je známé, do konce letošní sezóny byly volejbalovým svazem zrušeny. Toto rozhodnutí není pro nás zdůvodněním, abychom v tréninku slevovali. Naopak je potřebné dohnat ztrátu téměř dvou měsíců pro následující sezónu.  V dubnu nás již sluníčko vytáhlo do lesního sportovního areálu. Sportovat s dětmi a mládeží jsme chtěli co nejdříve. Uvědomujeme si, že sportování je základním atributem zdravého života, nástrojem pro udržování fyzické a psychické kondice nejen nastupující generace. Zároveň je motivačním nástrojem zásadně ovlivňujícím zdravý tělesný, citový, rozumový a mravní vývoj. Aktivní sportování je účinnou prevencí proti vzniku onemocnění a získání celkové odolnosti.

Do počátku května nebylo jasné, z důvodu zrušení závěrečných baráží, v kterých soutěžích nás diváci mohou v nové sezóně znovu vidět ve sportovní hale na Rudolfově. Pro tyto spřízněné volejbalové duše máme dobrou zprávu. Opětovně se mohou těšit na zápasy 1. ligy žen a juniorek. Nově navíc na nejvyšší soutěž kadetek, na extraligu. Do níž si mladší dorostenky zajistily postup z 1. ligy.

A poslední žhavá novinka z ČVS, z největší pravděpodobností se bude na podzim dohrávat soutěž mladších žákyň. Ta je zakončena Mistrovstvím ČR. Výkonnostně nejsou na tom mladší žákyně špatně. Tedy nejsme bez šancí na čelní umístění. Uvidíme.

Autor : Jan Havelka

Foto:. Přípravka trénuje. Děti bez roušky, trenér s rouškou.

SK Hlincovka