SK Hlincovka

Organizační, hospodářský a provozní řád SK Hlincovka

ze dne 10.6.2018.

Členská schůze SK (proběhne v 1Q/2021) může provést aktualizaci řádu. Připomínky ke stávajícímu řádu a podněty ke změně řádu lza zaslat na mail místopředsedy SK Jana Havlky (janhavelka@email.cz).  

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
orghospprov-rad-sk-hlincovka.pdf 545.6 Kb

SK Hlincovka - mistr ČR ve volejbalu ml.žákyň

SK Hlincovka (ml.žákyně) je mistrem ČR ve volejbalu !!!

Jihočeská družstva vládla na Mistrovství republiky mladších žákyň v Krnově ve dnech 26.-28.9. 2020.

Ze  24 družstev, které se kvalifikovaly na mistrovství se SK Hlincovka umístila první, Volejbal Tábor druhý a VSK Krumlov devátý. Za námi zůstaly týmy z Prahy, Brna i Ostravy. Velké obavy jsme měli z tradičních bašt mládežnického volejbalu jako jsou Karlovy Vary, Kralupy či Přerov. Z důvodu virových problémů se kvalifikace a vlastní turnaj mistrovství přesunulo z jara na podzim. Pár měsíců v růstu dětí a trénování navíc znamenalo kvalitnější volejbal. Družstvo Tábora se mistrovství nekvalifikovalo z důvodu karanténního oslabení. Do Krnova bylo přizváno jako náhradník, protože jiné družstvo mělo v tu dobu taktéž nařízenu karanténu. Smůla jedněch bylo štěstím druhých. U Volejbalu Tábor to platilo bez nadsázky.

Hlincovka nejtěžší zápasy sehrála s KP Brno (2:1), Kralupy (2:1). V závěrečném pavouku turnaje i přes porážku s Mikulovou Praha (0:2), kterou následně družstvo Tábora odsunulo na zápas o 3. a 4. místo, jsme brali poctu nejvyšší.

V této kategorii jsme již podruhé získali mistrovský titul  (poprvé v sezóně 2014/2015).

Byla zužitkována práce pana učitele Trmala s nejmenšími v přípravce. Tu jsme v naší skupině mladších žákyň volejbalově rozvinuli.

Určovat nejlepší hráčky či hráčky základu se mi nechce. Byl to kolektivní výkon, nad kterým udivovala přítomné v hale Vanesa Mrázková.

Tuto soutěž řídí Rada mládeže ČVS. Vzhledem k nedoruzemnění mezi ní a STK svazu nedošlo k záznamu na webu svazu. Zasílám tedy odkaz na výsledky zpracované RM ČVS na odkazuhttps://1url.cz/yzDy3

Družstvo SK Hlincovka zleva: Oberfalcerová Adéla, Švarcová Sára, Nováková Klára, Mrázková Vanesa, Vavříková Lucie, sedící zleva: Ptirová Terezie, Kadounová Kateřina, Nováková Šarlota, Koupalová Andrea, Bergerová Michaela.

Jan Havelka

SK Hlincovka - mistr ČR ve volejbalu ml.žákyň


SK Hlincovka

www.skhlincovka.cz

 

Volejbalu pomálu

V březnové a dubnové problémy okolo koronaviru  daly stopku také našemu sportu. První dny v nečinnosti, v omezení, byly snad možná pro některé naše hráčky příjemné. Ovšem jak se odvíjel čas, čím dál tím více začalo dětem scházet setkávání se a kolektivní pohyb. Po tréninku koncem dubna, mi z hloučku starších žákyň a k mému překvapení, zazněl postesk, že jim strašně schází návštěva školy. Jen jsem se nedozvěděl, zda je k tomuto závěru vede touha po vzdělání, nebo po pestrých zážitcích ze školního života.

Při první možnosti uvolnění opatření k nákaze jsme okamžitě začali v nízko početných skupinkách, za plnění hygienických nařízení trénovat. Předvojem pro další kategorie, o týden dříve, byly kadetky. Ověřili jsme si, že je možné dodržet nastavená opatření a zároveň kolektivně sportovat. Všechny soutěže, jak je známé, do konce letošní sezóny byly volejbalovým svazem zrušeny. Toto rozhodnutí není pro nás zdůvodněním, abychom v tréninku slevovali. Naopak je potřebné dohnat ztrátu téměř dvou měsíců pro následující sezónu.  V dubnu nás již sluníčko vytáhlo do lesního sportovního areálu. Sportovat s dětmi a mládeží jsme chtěli co nejdříve. Uvědomujeme si, že sportování je základním atributem zdravého života, nástrojem pro udržování fyzické a psychické kondice nejen nastupující generace. Zároveň je motivačním nástrojem zásadně ovlivňujícím zdravý tělesný, citový, rozumový a mravní vývoj. Aktivní sportování je účinnou prevencí proti vzniku onemocnění a získání celkové odolnosti.

Do počátku května nebylo jasné, z důvodu zrušení závěrečných baráží, v kterých soutěžích nás diváci mohou v nové sezóně znovu vidět ve sportovní hale na Rudolfově. Pro tyto spřízněné volejbalové duše máme dobrou zprávu. Opětovně se mohou těšit na zápasy 1. ligy žen a juniorek. Nově navíc na nejvyšší soutěž kadetek, na extraligu. Do níž si mladší dorostenky zajistily postup z 1. ligy.

A poslední žhavá novinka z ČVS, z největší pravděpodobností se bude na podzim dohrávat soutěž mladších žákyň. Ta je zakončena Mistrovstvím ČR. Výkonnostně nejsou na tom mladší žákyně špatně. Tedy nejsme bez šancí na čelní umístění. Uvidíme.

Autor : Jan Havelka

Foto:. Přípravka trénuje. Děti bez roušky, trenér s rouškou.

SK Hlincovka